Red Bullin tallipäällikkö Christian Horner on tällä hetkellä tiukassa paikassa, kun hänen jatkostaan tehdään päätöksiä. Horneria syytetään asiattomasta käytöksestä työpaikalla.
Yksi Red Bullin naistyöntekijöistä teki Hornerista valituksen, joka koski hänen epäasiallista käytöstään. Aluksi asiasta tihkui tietoja, ettei kyseessä ollut seksuaaliseen häirintään liittyvää epäasiallisuutta.
Nyt hollantilaislehti De Telegraaf tietää kuitenkin kertoa, että Horner olisi lähetellyt seksuaalissävytteisiä tekstiviestejä Red Bullin naistyöntekijälle. Työntekijä on myös esittänyt tekstiviestit Red Bullin johdolle joulukuussa.
Tiettävästi Horner on lähetellyt viestejä jo pidemmän aikaa. Viestien tarkempaa sisältöä ei ole tiedossa.
Horner on pontevasti kieltänyt syyllistyneensä mihinkään asiattomuuksiin. Hänen kohtalonsa ratkaistaneen ennen kauden alkua.
Lue myös: Nico Rosberg F1-paluuhuhuissa – otti nyt itse kantaa asiaan
Lue myös: Mestari Tuukka Taponen seuraa kahden Kimin jalanjälkiä































