F1-kuljettaja Daniel Ricciardo on tehnyt kovan paljastuksen. Hän oli lähellä siirtyä Ferrarille.
Ricciardo oli lähellä siirtoa Ferrarille vuonna 2021. Talli päätyi kuitenkin valitsemaan Carlos Sainzin.
– Siellä oli jotain keskusteluja, mutta se ei ollut missään vaiheessa mitään sellaista, että ”tässä on sopimus, pistä nimi alle”, Ricciardo paljasti Racingnews365:n mukaan.
– Se ei koskaan siihen pisteeseen saakka edennyt. Sanoisin, että pääsin ehkä ensimmäiselle tasolle, mutta se ei koskaan noussut toiselle tai kolmannelle tasolle, Ricciardo jatkoi.
Ricciardoa olisi tietysti kiinnostanut pesti Ferrarilla.
– Se ei ollut koskaan hullun lähellä, mutta he ovat huipputiimi, joten tietysti pidin sitä silmällä, Ricciardo sanoi.
Ricciardo päätyi Ferrarin sijaan McLarenille vuosiksi 2021-2022. Tätä nykyä hän ajaa Visa Cash App RB:llä, mikä on Red Bullin sisartalli.
Lue myös: Charles Leclerc seuraa Lewis Hamiltonin jalanjäljissä uuteen aluevaltaukseen




























