Saksalainen Bundesliigan suurseura Wolfsburg on laittamassa peräti kymmenen pelaajaa kilometritehtaalle joukkueestaan. Näin kertoo perjantaina saksalainen Bild, ja kyseisen aviisin mukaan muun muassa Valioliigajoukkue Arsenal on jo apajilla ja kiinnostunut saamaan Saksan maajoukkueen mukana hyviä otteita EM-kisoissa esittäneenJulian Draxlerin Lontooseen.

Bildin mukaan Draxlerin saaminen on maksamassa 60 miljoonaa euroa Arsenalille ja myös muita pelaajia saattaa siirtyä samassa rytäkässä.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Draxler saattaa myös itse haluta siirtoa sillä 22-vuotiaalle keskikenttämiehelle olisi tarjolla ”tykkimiehissä” Mestarien liigan pelejä mitä houkutinta Wolfsburg ei pysty tulevalla kaudella tarjoamaan. Draxler on itse tosin todennut aiemmin, ettei ole halukas siirtymään mihinkään.

Andre Schürrle on myös huhujen mukaan siirtymässä ja uusi seura olisi Borussia Dortmund. Siirtolistalla on tiettävästi myös Ricardo Rodriguez, Luiz Gustavo, Vieirinha, Daniel Caligiuri, Bas Dost, Diego Benaglio sekä Max Kruse. Bas Dostia huhutaan jo voimakkaasti Espanjaan.

LUE MYÖS: Näkökulma: Patrik Laineesta tuli iso ongelma (KiekkoUutiset.fi)