Jalkapallon Veikkausliigaa johtava HJK on solminut jatkosopimuksen päävalmentaja Antti Muurisen kanssa. Muurinen teki helsinkiläisseuran kanssa yksivuotisen jatkopaperin.

– Jatkan työntekoa intoa täynnä, sillä edustusjoukkueessamme on ollut upea ja tiivis joukkuehenki ja hurja menestymisenhalu. Toinen erittäin tärkeä osa-alue on ollut valmennuskolmikon yhteistyö: Juho Rantalan ja Jani Vianderin kanssa toimiminen on ollut todella miellyttävää ja innostunutta, Muurinen kertoo HJK:n nettisivuilla.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Muurinen palasi HJK:n peräsimeen syksyllä 2007. Sitä ennen hän toimi mm. FC Lahden ja Suomen maajoukkueen päävalmentajana.

HJK ilmoitti samalla, että kakkosvalmentaja Juho Rantala jatkaa valmennusjohdossa myös ensi kaudella.

LUE MYÖS: Näkökulma: Colorado Avalanche hankki miljoonalla dollarilla yllätysvalmiutta (Siniviiva.fi)