Arsenal on käynyt alustavia neuvotteluja yllättävästä siirrosta Chelsean maalivahdin Kepa Arrizabalagan hankkimiseksi, useat lähteet kertovat.

Tykkimiehet ovat etsimässä uutta varamaalivahtia David Rayalle ja Kepa kävisi tähän rooliin mainiosti.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Arsenal jäi ilman luotettavaa kakkosvahtia, kun Neto siirtyi viime kesänä kauden mittaisella lainasopimuksella Bournemouthiin.

Viimeisen vuoden ajan Espanyolin maalivahti Joan García on ollut Arsenalin ensisijainen kohde, mutta kysytty veskari on siirtymässä Barcelonaan. Tämä on pakottanut seuran etsimään muita vaihtoehtoja.

Sky Italian toimittaja Luca Bendoni kertoi ensimmäisenä, että Arsenal harkitsee siirtosiirron tekemistä Kepasta tänä kesänä. Espanjalaisvahti on palannut Chelseaan onnistuneen lainapestin jälkeen Bournemouthissa.

LUE MYÖS: Näkökulma: Mika Lehkosuon lynkkaaminen paljastaa lajisokeuden (FutisUutiset.fi)