Vegas Golden Knights taipui lauantaina Dallas Starsille maalein 2–4 jääkiekon NHL:n läntisen konferenssin finaaleissa. Vegas johtaa nyt sarjaa enää 3–2.

Vegasin päävalmentaja Bruce Cassidy oli ottelun jälkeen pettynyt mies. Hän nosti esiin yhden faktan, jota hänen oli vaikea hyväksyä.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

– Meillä oli 24 kiekonmenetystä. En ole varma, voittaisimmeko Arizona Coyotesia tammikuussa 24 kiekonmenetyksellä. Ei millään pahalla Arizonaa kohtaan, mutta tällä tavalla ei kuulu pelata, puhisi Cassidy The Athleticin mukaan.

– Yritämme mennä Stanley Cupin finaaleihin ja pelaamme epätoivoista joukkuetta vastaan, joten nuo (kiekonmenetykset) ovat mielestäni se ratkaiseva asia.

Dallas isännöi Vegasia maanantaina paikallista aikaa pelattavassa kuudennessa ottelussa.

Lue myös:Bayern München voitti mestaruuden – Oliver Kahn ja urheilujohtaja saivat silti heti kenkää

LUE MYÖS: Teuvo Teräväinen ja Eeli Tolvanen taistelevat MM-kisojen tehotilastojen voitosta (LeijonaUutiset.fi)