Red BullinMax Verstappenhaluaa epätoivoisesti voittaa Monacossa, väittääSky SportsinTed Kravitz.

Verstappenin ja hänen tallikaverinsaSergio Perezinkanssa kipinöi viime kaudella. Verstappen ei suostunut noudattamaan kauden lopulla tallimääräystä.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Kisan jälkeen Verstappen vihjaili, että hänen toimintansa oli kosto viime vuoden Monacon GP:n tapahtumista.

Perez ajoi seinään aika-ajon Q3:ssa ja näin hän päätyi tallikaverinsa edelle aika-ajoissa. Verstappen vihjaili, että meksikolainen teki tempun tahallaan.

Kravitzin mukaan viime vuoden tapahtumat painavat edelleen. Tästä syystä Verstappen haluaa voittaa nyt Monacossa suorastaan epätoivon vimmalla.

– Juuri tästä syystä Max haluaa voittaa epätoivoisesti. Hän haluaa voittaa, koska viime vuosi oli hänelle niin iso pettymys, Kravitz sanoi Sky Sportsin podcastissa.

Kravitz veikkaa kuitenkin, että myösFernando Alonsovoi olla vahvoilla.

– Tiedän, että hän on panostanut tähän paljon. Ja hän tietää, miten voittaa Monacossa, Kravitz sanoi.

Lue myös: Vain yksi aktiivi mahtuu listalle – tässä tilastossa Ayrton Senna on edelleen ykkönen

LUE MYÖS: Teuvo Teräväinen ja Eeli Tolvanen taistelevat MM-kisojen tehotilastojen voitosta (LeijonaUutiset.fi)