Golfin supertähti Tiger Woods toipuu sairaalassa aikaisemmin viikolla tapahtuneesta auto-onnettomuudesta, jossa hän sai jalkavammoja. Woods ja hänen edustajansa päivittivät tilannetta twitterissä.
Woods vietiin onnettomuuspaikalta Harbor UCLA -sairaalaan leikkaukseen. Hänet on sittemmin siirretty Cedars-Sinai -sairaalaan, jossa lääkärit suorittivat jatkotoimenpiteitä Woodsin vammoihin perjantaina.
– Operaatiot onnistuivat. Hän toipuu parhaillaan ja on hyvissä tunnelmissa, Woodsin twitter-tilillä viestitettiin.
Onnettomuus tapahtui tiistaina. Woods oli yksin autossa. Los Angelesin eteläpuolella tapahtunessa onnettomuudessa ei ollut osallisena muita ajoneuvoja.
Viranomaisista ensimmäisenä paikalle saapunut poliisi kertoi onnettomuuden jälkeen, että hänen näkemyksensä mukaan Woods on todella onnekas, että selvisi tilanteesta hengissä.
– Tiger ja hänen perheensä haluavat kiittää teitä kaikkia ihanasta tuesta ja viesteistä, joita he ovat saaneet muutamana viimeisenä päivänä, twitter-päivityksessä jatkettiin.



























