Toisen polven HIFK-pelaaja Tomi Niemikorpi tekee paluun HIFK-paitaan. Hän on pelannut viime vuosina Norjan ja Ruotsin sarjoissa. Viimeksi Tomi on edustanut IFK:ta kaudella 2004-2005.Monipuolisena pelaajana hän tulee antamaan joukkueelle paljon. Tomi oli mukana HIFK:n nipussa vuonna 1998 kun joukkue voitti Suomen mestaruuden. Silloin joukkuetta valmensi legendaarinen HIFK-pelaaja ja Tomin isä Veikko Niemikorpi.
– Tomi Niemikorpi on monipuolisena pelaajana hyvä lisä joukkueeseen. Häntä voi peluuttaa melkein paikalla kuin paikalla, valmentaja Juha Laitinen kehuu tuoretta paluumuuttajaa.
Myös Mikkelin Kamppareissa viime kaudella pelannut 20-vuotias Aku Ojanen siirtyy Helsingin IFK:n riveihin. Nuori Aku on kuulunut Kamppareiden vakiokokoonpanoon jo muutaman vuoden ajan.
































