Iso-Britannian yleisurheilun MM-kisavalinnoissa nähtiin draamaa, kun pikajuoksijaAlexandra Belljäi nipin napin rannalle. Nyt nainen on kommentoinut asiaa ärhäkästi mediassa.
PikajuoksijaAlexandra Bellsijoittui Iso-Britannian yleisurheilun MM-karsinnoissa 800 metrillä kolmanneksiKeely HodgkinsoninjaJemma Reekienjälkeen. Bell oletti tulevansa valituksi MM-kisoihin tuloksellaan, mutta Iso-Britannian yleisurheiluliitto UKA valitsikinIsabelle Boffeynhänen sijastaan.
Bell kommentoi tilannetta jo karsintojen jälkeisessä haastattelussa.
–Steve Vernon, tiedän, että katsot tätä luultavasti, voitko vastata viesteihini. En ole saanut vastauksia kysymyksiini. Olisin todella kiitollinen, jos tekisit, Bell kommentoi viitaten UKA:n johtajaan.
Bell oli vielä pettyneempi MM-kisavalintojen varmistuttua.
– On todella pettymys, että en päässyt joukkueeseen sijoittuani kolmanneksi karsinnoissa. Tietenkään nykyiset karsinnat eivät tarkoita mitään.
– Tällä kaudella olen vain nopeampi ja nopeampi. Olen juuri tulossa kuntoon. Minä ja valmentajani tiedämme, mihin pystyn, ja on vain sääli, etteivät ihmiset näe, mihin tämä kehityssuunta on menossa.
Bell julkaisi vielä myöhemmin Instagram-tilillään kuvan, jossa hän on kisa-asussa juoksuradalla ja näyttää sekä kieltään että keskisormiaan kameralle.
–Dave Bedfordsyö sydämesi. Brittien mailerien ennätys x 2. Olympialaisten QT. Tämä viikko oli mahtava, Bell kirjoitti.
Lue myös:32 nimeä mukana – tässä Suomen joukkue yleisurheilun MM-kisoihin

































