Suomalaisen naiskoripallon ykköstähti jäi vähälle peliajalle, kun hänen joukkueensa Dallas Wings palasi tappiokantaan. Se kaatui Seattle Stormin käsittelyssä.

WNBA-sarjan kärkijoukkueisiin lukeutuva Seattle tiputti Wingsin kannoiltaan kolmannella neljänneksellä. Loppulukemat merkittiin kotijoukkueen eduksi lukemin 83-74.

Kuierilla oli vuorossa jälleen vähemmän vastuuta mukanaan tuonut ilta. Hän pelasi vain vajaat neljä minuuttia. Niiden aikana hän otti yhden pelitilanneheiton, mutta jäi muuten vaille tilastomerkintöjä.

Ottelun parhaan pistesaldon keräsi Seattle Breanna Stewart. Hän tilastoi 19 pistettä ja otti seitsemän levypalloa.

Dallasin puolella koivmmat pisteet keräsi Teaira McCowan. Hänelle merkittiin tupla-tupla, kun hän pussitti 18 pistettä ja kaapi kymmenen levypalloa.

Lue myös:

Susijengin konkari lopettaa upean uransa

LUE MYÖS: Täydellistä ylivoimaa: Anne Kyllönen laittoi pystyyn mielettömän show’n (UrheiluAreena.fi)