Red Bullin F1-talli on menettänyt alkukauden loistonsa, vaikka Max Verstappen ajoikin Kanadan GP:n voittoon sunnuntaina.
Mercedeksen tekninen pomo James Allison otti asiaan kantaa hiljattain, kun hän väitti, että tallin päivitykset ovat todellisuudessa olleet askelia taaksepäin.
Red Bullin tallipäällikkö ei jäänyt hiljaiseksi. Hän kehui Mersun otteita Kanadassa, mutta laittoi niitä hieman perspektiiviin.
– Mercedes on aina ollut hyvä uusituilla radoilla. Täällä ei ollut nopeita mutkia. Se ja uusi asfalttipinnoite saattoivat olla heidän vahvuuksien kannalta hyvä juttu, pohti Horner GPBlog-sivuston mukaan.
Hornerilta kysyttiin myös Allisonin kommenteista.
– No, voitimme sitten heikoilla päivityksillämme heidän päivityksensä. Palkitseva voitto siis, tykitti Horner.
Lue myös:Formulalegenda Matti Kyllösen merkittävä ura päättyi






























