Nottingham Forest on tehnyt 35 miljoonan punnan tarjouksen Crystal Palacen Jean-Philippe Matetasta, kertoo The Athleticin siirtoihin erikoistunut toimittaja David Ornstein.

Henkilökohtaiset sopimusehdot 28-vuotiaan hyökkääjän ja Forestin välillä eivät tule Ornsteinin mukaan olemaan ongelma.

Palace on kuitenkin valmis harkitsemaan Matetan myyntiä vain, jos seuran oma arvio, eli noin 40 miljoonan punnan kokonaispaketti täyttyy ja seura onnistuu hankkimaan korvaajan ennen siirtoikkunan sulkeutumista.

Ornstein kertoo, että Crytal Palace kartoittaa parhaillaan useita hyökkääjävaihtoehtoja, joista yksi on Wolverhampton Wanderersin Jörgen Strand Larsen.

Tammikuun siirtoikkuna on auki vielä tämän viikon ajan, joten lontoolaisjoukkueen aika löytää korvaaja on vähissä.

LUE MYÖS: ”Maailman paras” – Manchester Unitedin pelaaja sanoi sen ääneen (FutisUutiset.fi)