Suomalaisen jalkapallon suurimman lupauksen Matias Siltasen paljon spekuloitu siirto Djurgårdenista uusiin haasteisiin ei ole välttämättä tapahtumassa.
Siltasen perässä on kerrottu moneen otteeseen olevan Euroopan huippuseuroja, mutta siirrosta ei ole päästy yhteisymmärrykseen.
Ruotsalaisen FotbollDirektin mukaan Djurgårdens on saanut siltasesta useita tarjouksia, mutta seura on ne hylännyt. Djurgården on esittänyt vastatarjouksia, mutta ne eivät ole johtaneet mihinkään.
FotbollDirektin mukaan siirtoikkunan viimeisen viikon alkaessa ei tällä hetkellä ole mitään konkreettista tapahtumassa suomalaisen keskikenttäpelaajan suhteen.
Useat seurat ovat kyllä kiinnostuneita, mutta toistaiseksi yksikään ei ole valmis täyttämään Djurgårdenin vaatimuksia.
Mediassa esiintyneiden kiinnostuneisiin seuroihin kuuluu Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Bournemouth, Strasbourg ja RB Leipzig.
FD:n tietojen mukaan yksikään näistä seuroista ei ole jättänyt hylättyjen tarjousten joukkoon kuuluvaa ehdotusta.

































