
Tottenham on kärsinyt järkyttävän takaiskun. Spurs joutuu tulemaan toimeen ilman ruotsalaistähteään Dejan Kulusevskia, 25, viikon kuluttua Manchester Unitedia vastaan Bilbaossa pelattavassa Eurooppa-liigan finaalissa.
Kulusevski teloi polvensa viime viikonloppuna Crystal Palacea vastaan pelatussa Valioliigan ottelussa. Vamma osoittautui siksi pahaksi, että se vaati leikkaushoitoa.
Tottenham tiedotti keskiviikkona, että Kulusevskin polvi on operoitu.
– Voimme vahvistaa, että Dejan Kulusevski loukkasi oikean polvensa viime viikonlopun Valioliiga-ottelussamme Crystal Palacea vastaan. Lisäkonsultaatioiden jälkeen keskikenttäpelaajalle on tehty leikkaus tänään ja hän aloittaa kuntoutuksensa välittömästi lääkintähenkilökuntamme kanssa. Olemme kaikki kanssasi, Deki, Tottenham kirjoittaa viestipalvelu X:ssä.