Video: Sportivo TV

Barcelonaa vuodet 2021-2024 luotsannut Xavi ei ole viimeisimpien väitteiden mukaan ainoa valmentaja, joka olisi valmis ottamaan Manchester Unitedin pestin välittömästi vastaan, jos Ruben Amorimille annetaan potkut.

Givemesportin arvostettu toimittaja Ben Jacobs kertoo, että Crystal Palacen päävalmentaja Oliver Glasner ottaisi ManU:n tarjoaman tehtävän aikailematta vastaan.

– Tietojeni mukaan, jos Glasnerille tarjottaisiin Manchester Unitedin paikkaa, hän ottaisi sen vastaan ​​​​välittömästi. Ja älkäämme unohtako, että Andoni Iraola ei ole vielä allekirjoittanut uutta sopimusta Bournemouthin kanssa, Jacobs vihjailee.

Jacobs antaa ymmärtää, että Xavi ei lukeutuisi välttämättä ManU:n kärkiehdokkaisiin.

– Manchester Unitedilla on vaihtoehtoja lähempänä kotikaupunkia, enkä usko, että Glasnerin pelaaminen Ruben Amorimin kaltaisella systeemillä todellakaan haittaa Manchester Unitedia.

LUE MYÖS: Haastattelu: Matias Siltanen avoimena siirtotilanteestaan – ”Paljon on kiinnostusta, jotkin joukkueet ovat edenneet” (FutisUutiset.fi)