Lionel Messi jatkaa saudien unelmana ja Al-Ittihad on valmis tarjoamaan hänelle mitä vain siirtyäkseen sarjaan. Messi saaminen saattaa kuitenkin jäädä ikuiseksi haaveeksi.
Al-Ittihad yritti tavoitella Messiä jo vuonna 2023 tarjoamalla hänelle 400 miljoonan euron vuosipalkkaa. Messi kuitenkin kieltäytyi tuolloin sopimuksesta.
Al-Ittihadin presidentti Anmar Al Haili olisi valmis tarjoamaan kirjaimellisesti mitä tahansa saadakseen hänet riveihinsä.
– Jos Messi suostuisi tekemään Al-Ittihadin kanssa sopimuksen, tarjoaisin hänelle sopimusta jossa hän voisi ansaita niin paljon kuin haluaisi ja niin pitkään kuin haluaisi. Vaikka lopunelämäksi, Al Haili kertoi.
– Messin saaminen Saudi-Arabiaan pitämään paitaamme ei merkitse minulle mitään taloudellisesti. Juhlisimme mestaruutta, vaikkei kausi olisikaan alkanut, sillä meillä olisi kaikkien aikojen jalkapalloilija, Al Haili hehkuttaa TNT Sportsin mukaan.

































