Manchester Unitedin kiinnostus Brentfordin hyökkääjää Bryan Mbeumoa kohtaan on edennyt ratkaisevaan vaiheeseen.
Seuran päävalmentaja Ruben Amorim on vaatinut, että siirto on saatava valmiiksi ennen joukkueen Yhdysvaltain-kiertueen alkua 22. heinäkuuta.
United on jo tehnyt kaksi tarjousta kamerunilaisesta laitahyökkääjästä, mutta Brentford on hylännyt molemmat.
Brittilehti The Mirrorin mukaan Mbeumo alkaa olla kyllästynyt pitkään venyneisiin neuvotteluihin, ja turhautuminen siirron viivästymisestä kasvaa.
Amorim on Mirrorin tietojen mukaan ilmaissut seuran johdolle selvästi, että hän haluaa Mbeumon joukkueeseen ennen harjoituskauden ulkomaanmatkaa. Brentfordin kieltäydyttyä kahdesta tarjouksesta paine diilin saattamiseksi maaliin kasvaa.






























