Cadena SERin toimittaja Anton Mena komppaa legendaarisen italialaisvalmentaja Fabio Capellon näkemystä siitä, että Real Madridin sisällä kuohuu, tai vähintäänkin kipinöi kahden supertähden, eli Kylian Mbappen ja Vinicius Jr:n välillä.

– Kylian Mbappen ja Vinicius Jr:n suhde Real Madridissa ei ole niin hyvä kuin miltä näyttää, Mena väittää.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Menan mukaan kaksikon välillä moni asia lähti sivuraiteille jo silloin, kun Mbappe saapui viime kesänä Paris Saint-Germainista vapaana agenttina Real Madridiin.

Mbappe ei sulattanut sitä, että hänet laitettiin numero 9:n rooliin ja Vinicius sai jatkaa vasemmalla.

– He haluavat myydä meille julkisuudessa veljeyden, jota ei kuitenkaan ole olemassa. Nämä kaksi eivät etsi, eivätkä löydä toisiaan kentällä, Mena väittää.

Capello puki saman jo aiemmin sanoiksi tähän tyyliin:

– Mbappe ja Vinicius seisovat toistensa varpailla ja ovat toistensa tiellä. Se vahingoittaa Real Madridin peliä.

LUE MYÖS: Näkökulma: Poikkeuksellista dominointia HJK:n tehoduolta – Kuka pysäyttäisi Teemu Pukin ja Alex Ringin? (FutisUutiset.fi)