Italialainen toimittaja Rudy Galetti on esittänyt kovan väitteen Liverpoolin egyptiläisestä tähtihyökkääjästä Mohamed Salahista. Salah olisi pyörtänyt päätöksensä ja näyttäisi sittenkin vihreää valoa siirtymiselle Saudi-Arabiaan.
Salahin agentti Ramy Abbas väitti vielä jokunen aika sitten kivenkovaa, että heillä ei ole aikomustakaan neuvotella saudiseurojen kanssa ainakaan kesän siirtoikkunassa.
Salahilla, 31, on tosin enää vajaat kaksi vuotta sopimusta jäljellä. Salah on antanut ymmärtää, että hän ei ole enää halukas solmimaan jatkosopimusta, vaikka Pool sitä tarjoaisikin.
Salahilla oli Valioliigan sarja-avauksessa tilanne päällä päävalmentaja Jürgen Kloppin kanssa. Salah ei piilottanut turhautuneisuuttaan, kun Klopp päätti vetää hänet vaihtoon 1-1 -numeroihin päättyneessä ottelussa Chelseaa vastaan.
Salah on liitetty siirtopuheissa saudiseuroista Al-Ittihadiin.
Lue myös:Man City on nappaamassa haluamansa – maksaa 50 miljoonaa euroa































