Saksan Bundesliigassa pelaava Eintracht Frankfurt valmistautuu vastaanottamaan tarjouksia hyökkääjälupaus Hugo Ekitikestä.
Ekitike on ollut yksi kesän siirtomarkkinoiden kuumimmista nimistä ja nyt hänen arvonsa on noussut jo noin 100 miljoonaan euroon.
Saksalaismedian mukaan useat Valioliigan seurat ovat kiinnostuneita 23-vuotiaasta ranskalaishyökkääjästä.
Sky Germanin toimittaja Florian Plettenberg raportoi, että Frankfurtissa varaudutaan erityisesti Englannin Valioliiga-seurojen tarjouksiin.
Newcastle, Liverpool ja Manchester United lukeutuvat niiden seurojen joukkoon, jotka tarkkailevat Ekitiken tilannetta nyt erityisen tarkasti. Chelsea lienee puolestaan kisasta jo ulkona.
Frankfurt haluaisi pitää tähtipelaajan riveissään, sillä seura valmistautuu pelaamaan Mestarien liigaa ensi kaudella. 100 miljoonan euron hintalappu voi karkoittaa osan kiinnostuneista seuroista pois.






























