
Manchester Unitedin joukkue on kokemassa isoja muutoksia kesällä. Erityisesti joukkue etsii vahvistuksia hyökkäyspäähän.
TalkSport tietää kertoa, että United on kiinnostunut hankkimaan hyökkääjä Aleksandar Mitrovicin joukkueeseensa. Serbialaispelaaja on pelannut kaksi edelliskautta saudiseura Al-Hilalissa.
Mitrovic on pelannut Al-Hilalissa kahden kauden aikana 79 ottelua ja tehnyt niissä komeasti 68 maalia. United joutuisi maksamaan 30-vuotiaasta hyökkääjästä arviolta 45-50 miljoonaa euroa.
United ei ole suinkaan ainoa seura, joka on kiinnostunut hyökkääjäkonkarista. Sivuston mukaan myös Everton ja West Ham pitävät silmällä serbikärkeä.
Ennen siirtoaan Saudi-Arabiaan Mitrovic ehti pelata seitsemän kauden ajan Fulhamissa. Sitä ennen hän kartutti pelikokemusta myös Partizanista, Anderlechtista ja Newcastlesta.