Manchester Unitedin hyökkääjän Rasmus Höjlundin tilanteessa on tapahtunut merkittävä käänne.
Höjlund on ollut tämän kesän aikana siirtohuhujen kohteena, mutta vastikään hän ilmaisi halunsa jäädä Man Unitediin.
Mutta maanantaina uutisoitiin, että tästä huolimatta tanskalainen on mediatietojen mukaan sittenkin ”avoin” siirrolle Italiaan ja AC Milanin paitaan.
ManU on hankkinut tänä kesänä jo Benjamin Šeškon, Matheus Cunhan sekä Bryan Mbeumon. Tämä jättää Höjlundin tilanteen hyvin avoimeksi ManU:ssa.
Tuoreiden tietojen mukaan Manchester United on jo päässyt sopuun Milanin kanssa tanskalaisen lainasiirrosta. Päätös oli vastoin Höjlundin toivetta jatkaa Old Traffordilla.
Manchester Evening Newsin mukaan Höjlund on kuitenkin muuttanut kantaansa ja on nyt valmis aloittamaan alusta Rossonerin riveissä. 22-vuotias on “tyytymätön” siihen, että Manchester United “näyttää ajavan hänet ulos” vastoin hänen tahtoaan.
ManU hankki tanskalaisen Höjlundin Atalantasta keväällä 2023 ja maksoi hänestä lähes 80 miljoonaa euroa.






























