Manchester United ei ole vielä tehnyt isoja peliliikkeitä jalkapallon siirtomarkkinoilla. Valmentaja Erik ten Hagilla on kuitenkin omat toiveensa.

Ei ole mikään yllätys, että Ten Hag haluaa hänelle tutun Frenk de Jongin. Keskikenttäpelaajaa on huhuiltu jo jonkin aikaa Old Traffordille.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Mirror-lehti väittää, että ten Hagilla on myös yksi toinen selvä toive. Mies haluaa Christian Eriksenin Unitediin.

Eriksen pelasi loistavan loppukauden Brentfordissa. Hänen sopimuksensa on päättynyt. Tanskalaista on huhuiltu muun muassa Tottenhamiin.

Ten Hagilla on kuitenkin muuta mielessä. Eriksen olisi hänen mielestään tärkeä palanen Unitedin keskikentälle.

Lue myös:HIFK:lle pahasti turpaan Veikkausliigan yöttömän yön ottelussa

LUE MYÖS: Janni Hussi paljasti lohduttoman totuuden – mitään ei ollut tehtävissä (SporttiUutiset.fi)