Jalkapallon siirtoikkuna aukeaa tammikuuksi ja Valioliigan ökyseurat tuskin säästelevät puntia. Manchester City on hankkimassa riveihinsä Schalken puolustajan Sead Kolasinacin.
– Luulen, että Kolasinac jättää Schalken tammikuussa, mutta en tiedä vielä, mihin hän menee, kommentoi Kolasinacin agentti Gordon Stipic-Wipfler La Romalle.
Kesällä Kolasinac oli lähellä siirtoa AS Romaan. Nyt on todennäköisempää, että hän menisi Valioliigaan.
– Suuret Valioliigan seurat, kuten Manchester City, tarkkailevat häntä. Pelaaja on pelannut hyvin ja viime viikolla hänet valittiin ottelun parhaaksi pelaajaksi. Hän maksaisi arviolta kahdeksan miljoonaa euroa. Pidän mahdollisena, että hän siirtyisi lainalla tai sitten hänet ostetaan kokonaan, Stipic-Wipfler kommentoi.
Maajoukkuetasolla Kolasinac edustaa Bosnia-Hertsegovinaa.
































