Jose Mourinho johdatti AS Roman keväällä Euroopan Konferenssiliigan mestariksi. Hän vannoi kauden päätteeksi jatkavansa roomalaisseuran peräsimessä. Matkaan on tullut mielenkiintoisia mutkia.
Mail on Sunday kertoo nimittäin, että suurseura PSG on kiinnostunut portugalilaisen palveluksista. Seura on antamassa lähtöpassit Mauricio Pochettinolle.
Zinedine Zidane on ranskalaislähteiden mukaan PSG:n ykkösvaihtoehto. Hän saattaa kuitenkin haluta Ranskan luotsiksi MM-kisojen jälkeen.
Mourinhon viime vuodet eivät ole olleet yhtä juhlaa. Hän on kuitenkin osoittanut olevansa edelleen kova luu cup-kilpailuissa.
PSG on varsin ylivoimainen Ranskan pääsarjassa. Seura haaveilee kuitenkin Mestarien liigan voitosta. Mourinholla on siitä kokemusta.
Lue myös:Pettynyt Markku Kanerva – ”Tuomarit tekevät aina omat ratkaisunsa”

































