
Lukas Hradecky on saamassa kovan kilpailijan, kun Bayer Leverkusen on hankkimassa Brentfordin Mark Flekkenin. Osapuolet ovat lähellä sopimusta.
Sky Sportsin mukaan Brentford ja Leverkusen käyvät neuvotteluja hollantilaispelaajan siirrosta. Joukkueiden hinta-arviot eivät kuitenkaan vielä aivan kohtaa.
Leverkusen yrittää saada vahdin 14 miljoonalla eurolla, kun Brentford pyytää neljää miljoonaa enemmän. Siirron odotetaan kuitenkin tapahtuvan, sillä Flekken on jo päässyt yhteisymmärrykseen kolmen vuoden sopimuksesta.
Flekken on torjunut Brightonin ykkösvahtina kaksi edelliskautta. Hän on aiemmin pelannut Bundesliigassa Freiburgissa viiden kauden ajan.
Flekken tulee kilpailemaan Hradeckyn kanssa peliajasta. Suomalaisveskari on toiminut joukkueen ykkösvahtina edelliset seitsemän kautta.