Ranskalaispuolustaja Ibrahima Konaté kertoo, että hän aikoo julkistaa päätöksensä tulevaisuudestaan lähiaikoina.
Azerbaidžania vastaan pelattavan MM-karsintaottelun alla puhunut Konaté sanoi, että hänen edustajansa keskustelevat parhaillaan hänen tulevaisuudestaan Liverpoolin kanssa.
Konatén sopimus Liverpoolin kanssa päättyy ensi kesänä, ja lähteiden mukaan Real Madrid on yhä hänen kintereillään.
Konaté voi halutessaan neuvotella ulkomaisten seurojen kanssa jo tammikuussa.
– Olen nähnyt paljon kaikenlaista mediassa. Näin väitettävän, että Liverpool olisi tehnyt minulle hiljattain uuden sopimustarjouksen, Konaté sanoi.
– En tiedä, mistä tieto on peräisin. Mutta agenttini keskustelevat edelleen Liverpoolin kanssa. Toivon, että päätös syntyy pian ja että voin hyvin nopeasti kertoa, mitä aion tehdä.





























