Dani Alves on vakuuttunut siitä, että Lionel Messi tekee vielä paluun Barcelonaan – kenties sensaatiomaisesti jo tämän kauden jälkeen.
Maestron isän Jorge Messin on jo uutisoitu keskustelleen alustavasti Barcelonan kanssa poikansa paluusta katalonialaisjätin riveihin.
Barca joutui luopumaan Messistä viime kesänä, mutta argentiinalainen megatähti ei ole tuntenut oloaan missään vaiheessa kotoisaksi Pariisissa ja tähtiä vilisevän PSG:ssä, jossa hän on saanut kaiken lisäksi fanien buuaukset niskaansa.
– Toivon, että Leo Messi tulee takaisin Barcaan. Minusta Leo ei nauti olostaan siellä. Minusta hän on väärässä paikassa. Sanon sen, minkä Leo on sanonut aina minulle: ”Missä sinun on parempi olla kuin täällä (FC Barcelonassa)?”. Hän on oikeassa. Olen kokenut sen, Alves alleviivaa ESPN:lle.































