Upporikas Valioliigan seura Newcastle kiikaroi kuumeisesti laadukasta hyökkääjää tulevasta siirtoikkunasta. Sellainen saattaa löytyä putoamisvaarassa olevasta seurasta.

Kyse on Watfordista ja sen senegalilaishyökkääjä Ismaila Sarrista, 24. Newcastle ei ole suinkaan ainoa Sarrin kintereillä oleva seura.

Sarrin sopimus ulottuu vuoden 2024 kesään, mutta mikäli Watford lähtee hakemaan vauhtia Championshipistä, niin viimeistään siinä vaiheessa on täysin selvää, että Sarr nostaa kytkintä.

Watford lojuu tällä hetkellä Valioliigassa kolmanneksi viimeisenä Burnley ja Norwich alapuolellaan.

The Sun-lehden tietojen mukaan Watford on valmis tekemään kaupat 40 miljoonalla eurolla. Sarr siirtyi Watfordiin 35 miljoonan euron miehenä vuonna 2019 Rennesista.

Lue myös:Lehti: ManU heitti verkot vesille – haussa iso vonkale Italiasta

LUE MYÖS: Näkökulma: Pohjois-Lontoon päätön sokkotanssi – seuraava valopää putoaa yli laidan (FutisUutiset.fi)