Video: Sportivo TV

Bernardo Silvan tulevaisuus Manchester Cityssä on vielä auki. Portugalilaispelaaja on herättänyt paljon kiinnostusta myös muissa seuroissa.

Silvan sopimus Manchester Cityn kanssa päättyy tähän kauteen. Hänen lähdöllään on spekuloitu jo pitkään ja näyttää todennäköiseltä, että hän vaihtaa maisemaa kesällä.

Jalkapallotoimittaja Ben Jacobs tietää kertoa, että Juventus on osoittanut konkreettista kiinnostusta keskikenttäpelaajaa kohtaan. Se ei ole vielä tehnyt tarjousta, mutta sellainen on odotettavissa.

Silvaa kohtaan on paljon kiinnostusta myös muista Euroopan suurseuroista ja Saudi-Arabiasta. Hän pelaa yhdeksättä kauttaan Cityssa.

Hän on pelannut Cityn paidassa 448 ottelua. Maaleja niissä on syntynyt 76.

LUE MYÖS: Onko tässä Portugalin suurin ongelma? – brassilegenda kertoo, mikä estää MM-kullan (FutisUutiset.fi)