Liverpool on espanjalaislähde Fichajesin mukaan valmis jälleen rikkomaan siirtoennätyksensä ja hankkimaan Real Madridin megatähti Jude Bellinghamin.

Punaiset olisivat valmiita maksamaan Englannin maajoukkueen keskikenttäpelaajasta peräti 156 miljoonaa puntaa.

Mitään viitteitä Real Madridin halukkuudesta neuvotella ei ole, mutta Valioliigan suurseura Anfieldiltä saattaa silti olla valmis testaamaan Los Blancosin päättäväisyyden asian suhteen.

Mahdollinen Bellingham-kauppa kirjoittaisi Britannian jalkapallohistorian uusiksi – Liverpool käytti nimittäin jo vuonna 2025 Alexander Isakiin 125 miljoonaa puntaa. Nyt tuo summa menisi siis kirkkaasti rikki.

Ei näytä kuitenkaan mitenkään todennäköiseltä, että kauppa olisi oikeasti toteutumassa. Bellingham kun on Real Madridin tulevaisuuden suurpelaaja, eikä seura halua hänestä varmastikaan luopua – mistään hinnasta.

LUE MYÖS: Chelsean liike löi monet ällikällä – Huuhkaja-legenda ei yllättynyt entisen pelitoverinsa kohtalosta (FutisUutiset.fi)