
Huuhkajien hyökkääjä Benjamin Källman jatkaa uraansa. Hän on tehnyt sopimuksen Saksan 2. Bundesliigassa pelaavan Hannoverin 96:n kanssa.
Källman pelasi kolme edelliskautta Puolan liigassa Cracoviassa. Päättyneellä kaudella hän oli huippuiskussa viimeistellen 33 Puolan liigan ottelussa 18 maalia ja antaen vielä kaupan päälle seitsemän syöttöä.
Hannover tiedotti tehneensä Källmanin kanssa kolmen vuoden sopimuksen. Joukkue sijoittui tällä kaudella 2. Bundesliigassa yhdeksänneksi seitsemän pistettä nousukarsintapaikasta.
Hannover on viimeksi nähty Bundesliigassa kaudella 2018-19. Hannover on historiansa aikana voittanut kahdesti Saksan mestaruuden ja edellinen tuli vuonna 1954. Saksan Cupin voittoa se pääsi juhlimaan vuonna 1992.
EIF:n kasvatti Källman on ulkomailla pelannut myös Skotlannissa Dundeessa, Tanskassa Vendsysselissä sekä Norjassa Vikingissä ja Haugesundissa. Hän on pelannut Huuhkajissa 29 ottelua ja tehnyt niissä seitsemän maalia.