Hollywood-tähtien Ryan Reynoldsin ja Rob McElhenneyn omistama jalkapalloseura Wrexham tähtää nyt tosissaan huipulle.
Wrexham on tehnyt siirtomarkkinoilla jo kovia kaappauksia ja nyt seuralla on jälleen yksi nimimies kiikarissa.
Brittilehti The Starin mukaan Wrexham on iskenyt silmänsä nyt Kieffer Mooreen. Oletettavaa on, että seura tarjoaa Moorelle sopimusta ensi kaudesta.
32-vuotias Moore edustaa tällä hetkellä Mestaruussarjan Sheffield Unitedia, mutta hän on aiemmin pelannut myös Valioliigaa muun muassa Bournemouthin riveissä.
Punaiset lohikäärmeet ovat alkaneet panostaa siirtomarkkinoihin toden teolla. Seura on hankkinut Bolton Wanderersista keskikenttäpelaaja George Thomasonin 1,2 miljoonan punnan siirtosummalla. Lisäksi Wrexham on kiinnittänyt riveihinsä Liberato Cacacen, Ryan Hardien ja Danny Wardin.
Wrexhamin vakaana tavoitteena on nousta ensi kaudesta Mestaruussarjaan. Se on Englannin toiseksi korkein sarjataso.