Saudi-Arabiassa jalkapalloilijat nauttivat uskomattomista nettopalkoista, mutta jalkapallon taso ei ole kovinkaan korkealla.
Yksi saudeihin kyllästynyt jalkapallotähti on tällä hetkellä Pierre-Emerick Aubameyang. Fabrizio Romanon mukaan hän haluaa siirtyä takaisin Eurooppaan.
Romanon mukaan Aubameyang saattaa palata takaisin vanhaan seuraansa, Ranskan pääsarjassa pelaavan Marseillen riveihin.
Aubameyang, 36, edustaa tällä hetkellä saudiseura Al-Qadsiahia. Hän siirtyi sinne juurikin Marseillesta kesällä 2024. Saudiseura on suostunut purkamaan gabonilaisen sopimuksen, joten Aubameyangista on tulossa pian vapaa agentti.
Aubameyang muistetaan entisenä Valioliigan tähtipelaajana. Hän edusti Englannissa Arsenalia ja Chelseaa.






























