Video: Sportivo TV

Chelsean hyökääjä Enzo Fernandez on tehnyt lähtöhalunsa seurasta entistä selvemmäksi. Hän saattaakin pelata viimeistä kauttaan seurassa.

Fernandez siirtyi Chelseaan tammikuussa 2023 Benficasta 121 miljoonan euron sumalla. Hän teki tuolloin lontoolaisseuran kanssa peräti 8,5 vuoden sopimuksen.

Nyt Fernandez on kuitenkin lähtökuopissa ja on vihjaillut lähdöstään aiemmin. Hiljattain hän kritisoi voimakkaasti Chelsean sekavaa tilannetta ja seurajohtoa.

Nyt saatiin lisää vettä myllyyn, kun hän avasi tuntojaan argentiinalaismedian haastattelussa.

– Haluaisin asua Madridissa. Se on kaunis kaupunki ja muistuttaa minua Buenos Airesista, Fernandez heitti.

Argentiinalaispelaajan sanat ovat varmasti hunajaa Real Madridille, jonka on tiedetty olevan kiinnostunut hänestä.

Hän on pelannut Chelsean paidassa 161 ottelua ja tehnyt niissä 28 maalia. Tältä kaudelta pelejä on tilillä 46 ja osumia 12.

LUE MYÖS: Kriittinen retkahdus: himot veivät mennessään ja ura Real Madridissa päättyi kuin seinään (FutisUutiset.fi)