
Brasilialaisen jalkapallotähden, Neymarin tulevaisuus on nyt selvillä.
Neymar on allekirjoittanut kotimaansa pääsarjaseuran Santosin kanssa jatkosopimuksen. Sopimus ulottuu tämän vuoden loppuun saakka eli Brasilian pääsarjakauden päättymiseen saakka. Sopimus sisältää myös option jatkosta.
Neymar siirtyi kasvattajaseuraansa jo tammikuussa puolen vuoden mittaisella sopimuksella, kun hänen sopimuksensa saudiarabialaisen Al-Hilalin kanssa päättyi.
Sittemmin 33-vuotiasta tähtipelaajaa on huhuttu jo takaisin Euroopan huippusarjoihin, mutta se ei tule tapahtumaan ainakaan tänä vuonna.
Neymar on pelannut muun muassa FC Barcelonassa ja PSG:ssä. Hänestä tuli maailman kallein jalkapalloilija elokuussa vuonna 2017, kun PSG osti hänet Barcelonasta ennätyksellisellä 222 miljoonan euron siirtosummalla.