Barcelona on tehnyt Fichajesin mukaan Valioliigan seuroille varsin selväksi sen, että hyökkääjä Ferran Torres, 25, ei ole myynnissä ainakaan kesän siirtoikkunassa.
Espanjalaislehti uutisoi Tottenhamin ja Newcastlen tehneen noin 50 miljoonan euron tarjoukset Torresista. Blauragrana oli siis tyrmännyt ne molemmat.
Torres sai pelinsä uudelleen kuosiin viime kaudella, jolloin Barcelona palasi La Ligan mestariksi. Barcelonan päävalmentajan Hansi Flickin kerrotaan esittäneen Torresin osalta tiukan vaatimuksen seuran johtokunnalle: Torresia ei saa myydä.
Valioliigan seurojen mielenkiinto 49 ottelua Espanjan maajoukkueessa pelannut Torresia kohtaan on ymmärrettävää. Torresilla on kokemusta Valioliigasta hänen pelattuaan vuosina 2020-2022 puolitoista kautta Manchester Cityssä.
Torresilla on kaksi vuotta sopimus jäljellä Barcelonan kanssa.






























