Seattle Krakenin suomalaiskaksikko Jani Nyman ja Niklas Kokko on lähetetty farmiin. He jatkavat kauttaan AHL:n pudotuspeleissä.
Krakenin farmijoukkue Coachella Valley Firebirds eteni AHL:n pudotuspeleihin ja suomalaiskaksikko on lähetetty AHL-joukkueen avuksi. Nyman ehti pelata viimeisellään vierailullaan neljä ottelua ja saalisti niissä yhden syöttöpisteen.
Yhteensä Nyman tilastoi tällä kaudella 28 ottelussa seitsemän (4+3) tehopistettä. AHL:n puolella tehoja on irronnut 38 ottelussa 33 (21+12).
Kokko liittyi Krakenin mukaan huhtikuussa pelaten kolmessa ottelussa. Hänen torjuntaprosenttinsa oli 89 ja taakse meni keskimäärin kolme maalia.
AHL:ssä hän on torjunut tällä kaudella 23 ottelussa torjuntaprosentin ollessa 90,3 ja taakse on mennyt keskimäärin 3,1 maalia.
































