Steven Jandric ei jatka Lukossa ensi kaudelle. Raumalaisseura vahvisti kanadalaishyökkääjän lähdön lauantaina.

Jandric vietti Lukossa kolme kautta. Laiturin tehokkain kausi nähtiin vuosi sitten, kun hän takoi runkosarjassa 60 otteluun tehot 21+24=45. Myös pudotuspeleissä kertyi 11 otteluun pisteet 4+6.

Tämä kausi oli Jandricin osalta pettymys ja pistemäärä jäi 58 ottelussa 22 pisteeseen runkosarjasssa (9+13). Tehotilasto oli myös hyökkääjän osalta 12 verran pakkasella.

Pudotuspeleissä Jandric jäi ilman tehoja. Lukko putosi avauskierroksella ulos hävittyään HPK:lle voitoin 1-3.

Lukko ilmoitti myös eilen hyökkääjä Antoine Morandin ja puolustaja Niclas Almarin lähdöistä. Lisäksi myös Westerholmin veljekset Ponthus ja Pathrik jättävät Rauman taakseen.

LUE MYÖS: Johanna Matintalolta uusi aluevaltaus – viina tulee virtaamaan (UrheiluAreena.fi)