Ruotsin SHL-seura Frölundassa pelaava Jere Innala on avoin jatkamaan seurassa. Hän paljastaa jatkosopimusneuvottelujen olevan käynnissä.

Innala siirtyi ensimmäistä kertaa Frölundaan kaudella 2022-23 ja pelasi seurassa kahden kauden ajan. Sen jälkeen hän kokeili taitojaan rapakon takana ja pääsi pelaamaan 17 peliä NHL:ssä Colorado Avalanchen joukkueessa jääden ilman tehopisteitä.

Täksi kaudeksi hän palasi takaisin Frölundaan ja hänellä olisi halua jatkaa pidempään.

– He käyvät keskusteluja, mutta tällä hetkellä keskittyminen on peleissä, Innala paljastaa Göteborgs-Postenin haastattelussa.

Innala on pelannut vahvaa kautta tilastoiden 21 ottelussa seitsemän maalia ja 14 tehopistettä. Hän oli myös Leijonien EHT-turnauksessa tilastoimalla kolmessa pelissä 2+2.

Hyvät esitykset varmasti herättävät kiinnostusta myös muualta, muutta Innala on valmis jatkamaan seuran riveissä myös jatkossa.

– Kyse on enemmän siitä missä haluan olla, ja tämä on todella hyvä seura. Raha ei ole aina kaikki kaikessa.

LUE MYÖS: Vilttimiesten tyly neuvo JYPille – ”Älkää jumalauta Ryan Laschia ottako” (Atleetti.fi)