OLYMPIALAISET|KORIPALLO|TENNIS|TALVILAJIT|YLEISURHEILU|MUUT LAJIT|SPORTTITUUBI|PELIAREENA|PELAA LADBROKESILLA

Sportti.com uutiset RSS-muodossa| Uutiset RSS-muodossa
Sportti.com info| Sportti.com info
        
Vancouver 2010
Sportti.com PLUS+
Seuraa haluamaasi matsia
LIVE tulospalvelun kautta!






BET24 on täyden palvelun pelitalo!

Vedonlyönnissä tarjolla 35 euron bonus. Hyvät kertoimet ja paljon pelattavaa - Bet24.com

Pokerissa on tarjolla $600 dollarin bonus. Pärjäätkö sinä korttipöydässä?


Betsafe takaa hyvän palvelun, oli peli mikä tahansa.

Vedonlyönnissä tarjolla 25 euron bonus. Pelattavaa löytyy maasta taivaaseen! Mitä sinä haluat kokeilla?

Pokeria harrastaville löytyy bonus $2000 saakka! Minkä bonuksen valitset?






BWIN tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden sekä vedonlyöntiä että pokeria harrastaville.

Vedonlyönnissä tarjolla 30 euron bonus. Hyvät kertoimet ja erinomainen käytettävyys tarjolla!

Pokeria harrastaville on tarjolla $500 dollarin bonus. Pystytkö suorittamaan koko bonuksen 60 päivässä?





Laura Lepistö neljäntenä Kanadassa

20.11.2009,22:55:14

Laura Lepistö neljäntenä Kanadassa Laura Lepistö sijoittui neljänneksi Skate Canada GP-kilpailun lyhytohjelmassa KanadKitchenerissä. Lepistö sai ohjelmastaan 55,74 pistettä. Kilpailua johtaa hallitseva MM-hopeamitalisti Kanadan Joannie Rochette, joka luisteli omat ennätyspisteensä 70,00. Toisena on Yhdysvaltojen Alissa Czisny 63,52 ennen maannaistaan Mirai Nagasua 56,34.

Lepistö lähti tekemään vaikeaa kolmois-kolmois-yhdistelmähyppyä, joista ensimmäinen kuitenkin helpottui kaksoistulpiksi. Sisukas espoolainen puristi kasaan kuitenkin jälkimmäisen kolmoistulpin, vaikka joutuikin tinkimään hyvästä alastulosta. Hyppyjen osalta soolo kolmoisritti sekä akseli onnistuivat. Askel- ja piruettivirtuoosina tunnettu Lepistö ansaitsi pirueteistaan, askel- ja liukusarjoistaan vaikeustasoja kolme ja neljä. Ohjelman esittämisen osa-alueista hän kasasi illan kolmanneksi parhaat pisteet 26,60.

- Lähdin ohjelmaan ihan hyvällä fiiliksellä. Hätäilin hiukan hyppy-yhdistelmän ensimmäisen tulpin, mutta olen erityisen tyytyväinen että otin silti riskin ja vedin jälkimmäisen kiinni, Lepistö sanoi.

Lepistön edellinen GP-kilpailu Japanissa oli vain puolitoista viikkoa ennen Kanadan GP-kilpailua. Japanissa Lepistö ei ollut parhaimmillaan ja sijoittui kilpailussa viidenneksi. Lyhyt valmistautuminen ja aikaerorasitukset eivät ole taanneet Lepistölle optimaalista valmistautumista Kanadan kilpailuun, mutta Lepistö vakuuttaa silti harjoitusten sujuneen hyvin.

- Huomiseen (lauantai-sunnuntai välinen yö) vapaaohjelmaan lähden suoritustavoitteella ja parantamaan tämän kauden ohjelmaa. Toivon itseltäni samanlaista puristamista kuin minulla oli tänään lyhytohjelmassa, Lepistö tuumasi.



Vancouver 2010 - sivusto avattu! Tutustu tästä.



Reaaliaikainen urheilun tulospalvelu, klikkaa tästä!

Kommentoi tätä uutista (kommenteja 0 kpl), klikkaa tästä!





  Kirjoita oma kommenttisi:
 
Huomioithan että asiattomat viestit poistetaan ylläpidon toimesta.
Nimimerkki (pakollinen)  

  Ei ole vielä kommentointia, mutta aloita sinä nyt tästä ...








Lime24.fi




Palautteet | Mainosmyynti

Uutistuotanto by: